Gottwood festival


    • Thu, 9 Jun 2016

      Gottwood Festival 2016

      Craig Richards, Will Saul, Crazy P, Andrew Weatherall, Ralph Lawson, Zip, Roman Flügel, Optimo (Espacio), Shackleton, Cedric Maison, Prosumer, Move D, DJ Deep, Nick Höppner, The Mole, Tama Sumo, Appleblim, Subb-an, Jane Fitz, Hunee, Archie Hamilton, Mirko Loko, Jozef K, Sonja Moonear, Dom Chung, Saoirse, Josh Tweek, Mr. G, Sam Russo, Blackhall & Bookless, Virginia, Sebastian Voigt, Lorcan Mak, Brinsley, Ed Mackie, Axel Boman, Joy Orbison, eLDOKO, John Dimas, John Talabot, Kowton, tINI, Last Waltz, Alex Arnout, Mr Paul, PBR Streetgang, Ben UFO, Waifs & Strays, Paramida, Peak & Swift, Adam Shelton, Morris Cowan, Bobby Pleasure, Croz, Hamish Cole, Hugh Bailey, Maxxi Soundsystem, Harry McCanna, Denney, Job Jobse, Beautiful Swimmers, Hesseltime, Roly Porter, Tristan da Cunha, Daniel Avery, Jonny Sleight, Itchy Rich, Charlie Banks, Felix Dickinson, Hodge, Frits Wentink, Psychemagik, Lauer, Bradley Zero, Detboi, Nicolas Lutz, Em Williams, Glenn Astro, Maribou State, Jacques Adda, Cassio Kohl, Max Graef, James Sison, The Menendez Brothers, Banton, Gavin Hogan, Awesome Tapes From Africa, Aidan Doherty, Neil Diablo, Gus Emmett, Levitt, Ruf Dug, Edward Antonio, Tenderlonious, Harri Pepper, FYI Chris, Jeen, Henry Wu, Banoffee Pies, Morven, Lukas Wigflex, Alec Falconer, Kostas, Dan Jordan, Krywald & Farrer, Ivy Lab, HKE, Chimpo, Secretsundaze, Jorge Martins, Al Dobson Jr, Khruangbin, Aaron L, Jonny Tawn, Levelz, Alan Cross, Grain, 2 Bad Mice, Glowing Palms, Cici, Dave Beer, Hizatron, Dave Harvey, Ed Steele

    • Thu, 9 Jun 2016

      Gottwood Festival 2016

      Craig Richards, Will Saul, Crazy P, Andrew Weatherall, Ralph Lawson, Zip, Roman Flügel, Optimo (Espacio), Shackleton, Cedric Maison, Prosumer, Move D, DJ Deep, Nick Höppner, The Mole, Tama Sumo, Appleblim, Subb-an, Jane Fitz, Hunee, Archie Hamilton, Mirko Loko, Jozef K, Sonja Moonear, Dom Chung, Saoirse, Josh Tweek, Mr. G, Sam Russo, Blackhall & Bookless, Virginia, Sebastian Voigt, Lorcan Mak, Brinsley, Ed Mackie, Axel Boman, Joy Orbison, eLDOKO, John Dimas, John Talabot, Kowton, tINI, Last Waltz, Alex Arnout, Mr Paul, PBR Streetgang, Ben UFO, Waifs & Strays, Paramida, Peak & Swift, Adam Shelton, Morris Cowan, Bobby Pleasure, Croz, Hamish Cole, Hugh Bailey, Maxxi Soundsystem, Harry McCanna, Denney, Job Jobse, Beautiful Swimmers, Hesseltime, Roly Porter, Tristan da Cunha, Daniel Avery, Jonny Sleight, Itchy Rich, Charlie Banks, Felix Dickinson, Hodge, Frits Wentink, Psychemagik, Lauer, Bradley Zero, Detboi, Nicolas Lutz, Em Williams, Glenn Astro, Maribou State, Jacques Adda, Cassio Kohl, Max Graef, James Sison, The Menendez Brothers, Banton, Gavin Hogan, Awesome Tapes From Africa, Aidan Doherty, Neil Diablo, Gus Emmett, Levitt, Ruf Dug, Edward Antonio, Tenderlonious, Harri Pepper, FYI Chris, Jeen, Henry Wu, Banoffee Pies, Morven, Lukas Wigflex, Alec Falconer, Kostas, Dan Jordan, Krywald & Farrer, Ivy Lab, HKE, Chimpo, Secretsundaze, Jorge Martins, Al Dobson Jr, Khruangbin, Aaron L, Jonny Tawn, Levelz, Alan Cross, Grain, 2 Bad Mice, Glowing Palms, Cici, Dave Beer, Hizatron, Dave Harvey, Ed Steele



    • Thu, 11 Jun 2015

      Gottwood Festival 2015

      Craig Richards, Lee Coombs, Radioactive Man, Ralph Lawson, Margaret Dygas, Zip, Marc Romboy, Alex Jones, Cedric Maison, Ben Gomori, Move D, Enzo Siragusa, Shenoda, Sean Brosnan, Soul Clap, Subb-an, Tom Demac, Steevio, Marcellus Pittman, Michael James, Hunee, Archie Hamilton, Motor City Drum Ensemble, Ste Roberts, Dom Chung, Saoirse, Josh Tweek, Blackhall & Bookless, Jonna, FaltyDL, Brinsley, Ed Mackie, eLDOKO, D-Bridge, Rebekah Aff, Midland, Futureboogie, tINI, Cottam, Last Waltz, Tornado Wallace, Alex Arnout, Francis Inferno Orchestra, PBR Streetgang, Ben UFO, Brawther, Adam Shelton, Morris Cowan, Bobby Pleasure, Croz, Hamish Cole, Hugh Bailey, Ciaran Hansen, Willow, Zoo Look, Maxxi Soundsystem, Mind Against, Denney, Red Eye, Hesseltime, Casino Times, Tristan da Cunha, Itchy Rich, Charlie Banks, Zenker Brothers, Om Unit, Bradley Zero, Walker & Royce, Em Williams, Point G, Romare, Leon Vynehall, Alec Function, Hunter Giles, Daniel Orestes, Real Nice, Jacques Adda, Voyeur, Cassio Kohl, Herukajon, Andrew Ashong, James Sison, The Menendez Brothers, Sisterhood, Bell Towers, Hijinkx, Gavin Hogan, TIMANTI, Jackson Blumenthal, Aidan Doherty, Seven Davis Jr, Scientific Dreamz of U, Farrer, Duckett, Frank & Tony, Cherrie Flava, Wolf Music, An.Art, Ruf Dug, Edward Antonio, Tenderlonious, Chad, Artwork, Toby Nicholas, Nils Diezel, Good Block, Dan Jordan, Ishmael, Prequel, Chimpo, Al Dobson Jr, 2 Bad Mice, Dave Beer, Jascha Hagen, Hizatron, Ed Steele

    • Thu, 11 Jun 2015

      Gottwood Festival 2015

      Craig Richards, Lee Coombs, Radioactive Man, Ralph Lawson, Margaret Dygas, Zip, Marc Romboy, Alex Jones, Cedric Maison, Ben Gomori, Move D, Enzo Siragusa, Shenoda, Sean Brosnan, Soul Clap, Subb-an, Tom Demac, Steevio, Marcellus Pittman, Michael James, Hunee, Archie Hamilton, Motor City Drum Ensemble, Ste Roberts, Dom Chung, Saoirse, Josh Tweek, Blackhall & Bookless, Jonna, FaltyDL, Brinsley, Ed Mackie, eLDOKO, D-Bridge, Rebekah Aff, Midland, Futureboogie, tINI, Cottam, Last Waltz, Tornado Wallace, Alex Arnout, Francis Inferno Orchestra, PBR Streetgang, Ben UFO, Brawther, Adam Shelton, Morris Cowan, Bobby Pleasure, Croz, Hamish Cole, Hugh Bailey, Ciaran Hansen, Willow, Zoo Look, Maxxi Soundsystem, Mind Against, Denney, Red Eye, Hesseltime, Casino Times, Tristan da Cunha, Itchy Rich, Charlie Banks, Zenker Brothers, Om Unit, Bradley Zero, Walker & Royce, Em Williams, Point G, Romare, Leon Vynehall, Alec Function, Hunter Giles, Daniel Orestes, Real Nice, Jacques Adda, Voyeur, Cassio Kohl, Herukajon, Andrew Ashong, James Sison, The Menendez Brothers, Sisterhood, Bell Towers, Hijinkx, Gavin Hogan, TIMANTI, Jackson Blumenthal, Aidan Doherty, Seven Davis Jr, Scientific Dreamz of U, Farrer, Duckett, Frank & Tony, Cherrie Flava, Wolf Music, An.Art, Ruf Dug, Edward Antonio, Tenderlonious, Chad, Artwork, Toby Nicholas, Nils Diezel, Good Block, Dan Jordan, Ishmael, Prequel, Chimpo, Al Dobson Jr, 2 Bad Mice, Dave Beer, Jascha Hagen, Hizatron, Ed Steele

    • Thu, 19 Jun 2014

      Gottwood Festival 2014

      Craig Richards, Crazy P, Zero 7, Surgeon, Ralph Lawson, Margaret Dygas, Stephan Bodzin, Alex Jones, Cedric Maison, Prosumer, Jay Shepheard, Sean Brosnan, Appleblim, Max Cooper, Gerd Janson, DJ Die, Kris Wadsworth, Dom Chung, Session Victim, Josh Tweek, Blackhall & Bookless, Marco Zenker, Brackles, Calibre, Brinsley, eLDOKO, Futureboogie, Avatism, Tale Of Us, PBR Streetgang, Owen Howells, Mr Beatnick, Spam Chop, Morris Cowan, Croz, Hamish Cole, Hugh Bailey, Richard Rowell, Denney, James Welsh, Medlar, Hesseltime, Tristan da Cunha, Jonny Sleight, Charlie Banks, Gang Colours, TCTS, Maribou State, Pedestrian, Alec Function, Rob Amboule, Hunter Giles, BareSkin, Sly-One, Dense & Pika, Bodhi, Last Magpie, Cassio Kohl, Sisterhood, Larkin & The Sky, Hijinkx, Mo Kolours, Josh Tweek 1, Farrer, Krywald, Artwork, Silas & Snare, Eton Messy, Chimpo, Jonny Dub, Jonny Tawn, Dave Beer, Inja, Konrad Wehrmeister, Hizatron, Rich Reason, Ed Steele

    • Thu, 19 Jun 2014

      Gottwood Festival 2014

      Craig Richards, Crazy P, Zero 7, Surgeon, Ralph Lawson, Margaret Dygas, Stephan Bodzin, Alex Jones, Cedric Maison, Prosumer, Jay Shepheard, Sean Brosnan, Appleblim, Max Cooper, Gerd Janson, DJ Die, Kris Wadsworth, Dom Chung, Session Victim, Josh Tweek, Blackhall & Bookless, Marco Zenker, Brackles, Calibre, Brinsley, eLDOKO, Futureboogie, Avatism, Tale Of Us, PBR Streetgang, Owen Howells, Mr Beatnick, Spam Chop, Morris Cowan, Croz, Hamish Cole, Hugh Bailey, Richard Rowell, Denney, James Welsh, Medlar, Hesseltime, Tristan da Cunha, Jonny Sleight, Charlie Banks, Gang Colours, TCTS, Maribou State, Pedestrian, Alec Function, Rob Amboule, Hunter Giles, BareSkin, Sly-One, Dense & Pika, Bodhi, Last Magpie, Cassio Kohl, Sisterhood, Larkin & The Sky, Hijinkx, Mo Kolours, Josh Tweek 1, Farrer, Krywald, Artwork, Silas & Snare, Eton Messy, Chimpo, Jonny Dub, Jonny Tawn, Dave Beer, Inja, Konrad Wehrmeister, Hizatron, Rich Reason, Ed Steele







    • Thu, 20 Jun 2013

      Gottwood Festival 2013

      Crazy P, Extrawelt, Marcus Intalex, Alex Jones, Cedric Maison, Luke Vibert, Move D, Microtrauma, Ryan Pickering, Tom Demac, Archie Hamilton, The Pushamann, Josh Tweek, Blackhall & Bookless, Brinsley, Autophase, Joey Nelson, Ed Mackie, eLDOKO, Medlam, Futureboogie, Cera Alba, Bicep, Ste Waite, Ryan Davis, Owen Howells, Ben UFO, Spam Chop, Setaoc Mass, Guy Richards, Croz, KRL, Van Did, Richard Rowell, Butler & Murt, Hesseltime, Hannah Hammond, Dam Swindle, Cubiq, Leitmotif, Liam Vance, Charlie Banks, Waze & Odyssey, Toyboy & Robin, Ejeca, Maribou State, Pedestrian, Alec Function, Rob Amboule, Kris Le Vay, Hunter Giles, BareSkin, Digby, Preacha, Eoin Thomas, Farrer, Dan Jordan, Chimpo, Jonny Dub, 2 Bad Mice, David Moran, Hizatron, Ed Steele

    • Thu, 20 Jun 2013

      Gottwood Festival 2013

      Crazy P, Extrawelt, Marcus Intalex, Alex Jones, Cedric Maison, Luke Vibert, Move D, Microtrauma, Ryan Pickering, Tom Demac, Archie Hamilton, The Pushamann, Josh Tweek, Blackhall & Bookless, Brinsley, Autophase, Joey Nelson, Ed Mackie, eLDOKO, Medlam, Futureboogie, Cera Alba, Bicep, Ste Waite, Ryan Davis, Owen Howells, Ben UFO, Spam Chop, Setaoc Mass, Guy Richards, Croz, KRL, Van Did, Richard Rowell, Butler & Murt, Hesseltime, Hannah Hammond, Dam Swindle, Cubiq, Leitmotif, Liam Vance, Charlie Banks, Waze & Odyssey, Toyboy & Robin, Ejeca, Maribou State, Pedestrian, Alec Function, Rob Amboule, Kris Le Vay, Hunter Giles, BareSkin, Digby, Preacha, Eoin Thomas, Farrer, Dan Jordan, Chimpo, Jonny Dub, 2 Bad Mice, David Moran, Hizatron, Ed Steele





    • Thu, 21 Jun 2012

      Gottwood Festival 2012

      Alex Jones, Cedric Maison, Move D, Shenoda, Appleblim, Max Cooper, Thick As Thieves, The Pushamann, Nick Lawson, Josh Tweek, Riz MC, Zumo, Jonna, Brinsley, Autophase, Park Ranger, Ed Mackie, eLDOKO, Groj, Tom Frank, Ste Waite, Picture House, Arkist, Greymatter, Tiger & Woods, Guy Richards, Croz, Wildkats, Zoo Look, Idiosync, Bruno Schmidt, Mosca, Aartekt, Butler & Murt, Pelski, Hesseltime, Casino Times, Tristan da Cunha, Hannah Hammond, John Malcolm Moore, Ifan Dafydd, Cubiq, Ashley Wild, Charlie Banks, Steve Westover, Toyboy & Robin, Disclosure, Leadbelly, John Marshall, Arthur Jnr, Bondax, Jigsaw, Ten Story, Eoin Thomas, Dan Jordan, Chimpo, Antagonist, Ed Steele

    • Thu, 21 Jun 2012

      Gottwood Festival 2012

      Alex Jones, Cedric Maison, Move D, Shenoda, Appleblim, Max Cooper, Thick As Thieves, The Pushamann, Nick Lawson, Josh Tweek, Riz MC, Zumo, Jonna, Brinsley, Autophase, Park Ranger, Ed Mackie, eLDOKO, Groj, Tom Frank, Ste Waite, Picture House, Arkist, Greymatter, Tiger & Woods, Guy Richards, Croz, Wildkats, Zoo Look, Idiosync, Bruno Schmidt, Mosca, Aartekt, Butler & Murt, Pelski, Hesseltime, Casino Times, Tristan da Cunha, Hannah Hammond, John Malcolm Moore, Ifan Dafydd, Cubiq, Ashley Wild, Charlie Banks, Steve Westover, Toyboy & Robin, Disclosure, Leadbelly, John Marshall, Arthur Jnr, Bondax, Jigsaw, Ten Story, Eoin Thomas, Dan Jordan, Chimpo, Antagonist, Ed Steele







    • Fri, 11 Jun 2010

      Gottwood Festival 2010

      Max Cooper, Archie Hamilton, Thick As Thieves, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Schadenfreude, Khalil Ryahi, Strutt, Jonna, Autophase, Park Ranger, Ed Mackie, eLDOKO, Medlam, Hawker, Night Titan, Mr Solid Gold, Urchins, The Boogaloo Crew, Alex Q, Graphics, Zeds Dead, Hesseltime, Roly Porter, Hannah Hammond, James Martin, John Marshall, Real Nice, Jakwob, Dan Jordan, Vex'd, Ed Steele

    • Fri, 11 Jun 2010

      Gottwood Festival 2010

      Max Cooper, Archie Hamilton, Thick As Thieves, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Schadenfreude, Khalil Ryahi, Strutt, Jonna, Autophase, Park Ranger, Ed Mackie, eLDOKO, Medlam, Hawker, Night Titan, Mr Solid Gold, Urchins, The Boogaloo Crew, Alex Q, Graphics, Zeds Dead, Hesseltime, Roly Porter, Hannah Hammond, James Martin, John Marshall, Real Nice, Jakwob, Dan Jordan, Vex'd, Ed Steele